SIK SORULAN SORULAR

Tamer Capital bir girişim geliştirme ve yatırım platformudur. Tamer Capital, erken aşamadan fatura kesilmiş girişimlere kadar bütün girişimlere ortak olarak onlara dikey veya yatay yatırım yapabilir, organizasyonel süreçlerine dahil olabilir ve onların Unicorn Olma ve Globale Açılma süreçlerine sonuna kadar destek olur.

Ana Sayfa’da bulunan “Başvur” butonunu kullanarak, gerekli bilgileri doldurup projenizi gönderebilirsiniz.

Projeniz Finder’larımız tarafından incelemeye alınacak ve olumlu/olumsuz dönüş yapılacak. Olumlu olması durumunda bir toplantıda projenizden daha detaylı bahsetmenizi isteyebiliriz.

Projeniz en geç üç gün içerisinde Finder’larımız tarafından incelemeye alınır ve en geç bir hafta içerisinde olumlu/olumsuz dönüş yapılır.

Erken aşamadan fatura kesmiş girişimlere kadar her teknolojik girişime girişim geliştirme yolunda ayni ve maddi destekte bulunabiliyoruz.

Hayır! Tamer Capital her türlü teknolojik girişime önem verir. Projenizi gönderirken önceki yatırımlardan ve ortaklık yapısından da bahsederek Finder’larımızın incelemesine bırakabilirsiniz.

Startupları geliştirme ve yatırım süreçlerinde fiziksel bir ortama ihtiyaç duymayan kuluçka merkezleridir.

Fikir aşamasında veya gelişmekte olan startuplara stratejik katkılar sağlamanın yanında onlara yatırım desteği sağlayan kişiler veya kuruluşlardır.

Venture Builder'ların startuplara sağladığı tüm katkıların bütününe Venture Building denir.

Genellikle startup veya küçük girişimciler için finansal destek sağlayan yatırımlara "Melek Yatırım" denir.

Girişimcilik denemesi olan kurumsal şirketlerin fikir aşamasından şirketleşmeye uzanan süreçte bizzat çalıştıkları model olan Venture Builder literatürde “girişim stüdyosu” (startup studio) olarak tanımlanır.

İngilizce'de “incubator” olarak geçen kuluçka merkezleri, girişimciye girişimini geliştirmek için maddi ve manevi destek sağlayan iş geliştirme merkezleri olarak tanımlanır.

Hayata geçtikten belli bir zaman sonra finansal desteğe ihtiyacı olan girişimlere yapılan yatırımlara "Venture Capital" yani risk sermayesi denir.

Startuplara birçok alanda gerekli katkıları sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunan kişi veya kuruluştur.